Home PLA 2.0 – Asystent Parkowania

PLA 2.0 – Asystent Parkowania

PLA 2.0 – Asystent Parkowania

PLA 2.0 – Asystent Parkowania

Jak najbardziej jest możliwe doposażyć Leona w asystenta parkowania (Park Assist 2.0). Nie jest istotne czy samochód posiada PDC (parktronik) czy też nie. Jeśli pojazd nie posiada PDC, wtedy pojazd doposażany jest w PDC przód + tył oraz dodatkowe czujniki boczne potrzebne do asystenta parkowania. Gdy auto jest wyposażone w PDC, dokładane są tylko czujniki boczne + sterownik itp. Czujniki oczywiście lakierowane są pod kolor nadwozia.

System PDC jest uzupełniany o głośnik przedni i tylny który informuje dźwiękowo o odległości od przeszkody.
Fabrycznie w salonie nie można zamówić tego doposażenia, dlatego też fabrycznie nie są produkowane przyciski dla tego systemu, dla mnie to nie problem, ponieważ przyciski dorabiane są indywidualnie na laserze.

Jak działa system PLA ?

Chcąc zaparkować uaktywniamy system i wybieramy tryb parkowania prostopadły lub równoległy. Po wyborze, jedziemy do przodu przy zaparkowanych pojazdach, jeśli system wyszuka wolne miejsce, odpowiednio nas poinformuje i pozostaje stosować się do komend na wyświetlaczu i puszczeniu rąk z kierownicy 🙂
System parkuje z opcją korekty i to w bardzo wąskie miejsca parkingowe, oczywiście należy patrzeć w lusterka i asekurować ruch pojazdu.
Jeśli manewr będziemy wykonywać z dużą prędkością system automatycznie nas przyhamuje.

System potrafi również wyjeżdżać z zaparkowanego miejsca na ulice. Jeśli chcemy wyjechać z miejsca, uruchamiamy silnik po wejściu do auta, bez ruszania uaktywniamy system, wrzucamy bieg wsteczny i kierunkowskazem wybieramy kierunek wyjazdu z miejsca, system z automatu rozpozna czy pojazd ma wyjeżdżać do tyłu czy do przodu.

Leave a Reply

error: ECUDoctor photo & txt is protected !!